Twin Shaft Mikser – ( Çift Milli Mikser )

Twin Shaft Mikser – ( Çift Milli Mikser )

Hazır beton üretimi için daha homojen bir üretim sağlamanıza Twin Shaft çift milli karıştırıcı yardımcı olacaktır. Oldukça güvenlikli olup, aynı zamanda düşük bakım ve maliyete sahiptir. Twin Shaft karıştırıcı kısa sürede homojen karışıma ulaşmanızı sağlar, özellikle düşük su oranında çimento karışımı sağlamanıza yardımcı olurken çimentonun agrega ile iyi bir şekilde temas etmesini sağlar, bu şekilde hazır betondan daha çok verim alacaksınızdır. Twin Shaft mikser otomatik yağlama sistemi ile de bakım konusunda sıkıntı çıkartmaz. Üretim yoğunluğu diğer mikserlere nazaran oldukça yüksektir, bu da üretim kapsamında firmalara iş kolaylığı sağlar. Üretim kapasitesi 120 m3 ve 180 m3 arasında farklılık göstermektedir. Çift milli oluşu daha yüksek üretim kapasitesi sağlar.

Twin Shaft Mikser Özellikleri

Twin Shaft mikserler temizlik konusunda da firmalara kolaylık sağlar, çok fazla bir temizlik ihtiyacı yoktur ve yağlama sistemi ile de uzun ömürlü çalışabilmektedir. Mukavemet yönünden de oldukça dayanımı yüksektir, dünya çapında en çok tercih edilen mikser türüdür. Oldukça kullanışlı olması ile ve üretimde artışa sebep olması ile çok fazla kullanılmaktadır. En büyük özelliği ise düşük su kullanımı ile homojen çimento karışımı oluşturmasıdır. Hazır beton üretimini en kaliteli şekilde yapmaktadır. Beton santrallerinde de üretim kapasitesini arttırmak için ek ekipman olarak çok sık tercih edilmektedir, Twin Shaft mikser ile başka bir ekipmana da ihtiyaç duymuyorsunuz, tek başına kısa sürede homojen bir karışım ortaya çıkartır.

Senkronize olarak çalışma sistemi ile suyu az kullanarak daha başarılı karışımlar ortaya çıkartır. Firmalar santraller verimliliğini arttırmak için özellikle Twin Shaft mikser tercih ederler. Yatay bir eksende çalışma prensibine sahip olan karıştırıcı karıştırma işlemini yaparken içerisindeki karışımda kendi ağırlığı ile daha iyi bir şekilde karışacaktır.

Teknik özellikler olarak da oldukça sağlam bir gövedeye sahiptir, bu yüzden dayanımı çok yüksektir ve uzun yıllar boyunca kullanımı bulunmaktadır. Her tip beton üretimi için rahatlıkla tercih edilebilir özelliktedir. Bakım olanakları da oldukça kolaydır ve sık sık temizlenme ihtiyacı duymaz, otomatik yağlama sistemi mevcuttur, kısa karıştırma süresine sahip oluşu ile üretimi hızlandırır.

Hazır beton üretim yapan firmalara daha kaliteli beton üretimi için Twin Shaft mikseri tercih ederler. Ayrıca hızlı bir karıştırma sistemine sahip olduğu için de iş kapasitesini yükselterek maliyet konusunda firmaya kazanım da sağlamaktadır.  Firmalar yüksek kapasite ve homojen karışım için bu mikseri daha çok tercih etmektedirler.

Model TWS-01 TWS-02 TWS-03 TWS-4,5 TWS-06
Kapasite ( Yaş Beton ) 1 m3 2 m3 3 m3 4,5 m3 6 m3
Redüktör Dişsan Dişsan  Dişsan Dişsan Dişsan
Yükleme Kapasitesi 1.500 lt 3.000 lt 4.500 lt 6.750 lt 9.000 lt
Taze Beton Kapasitesi 1.250 lt 2.500 lt 3.750 lt 5.625 lt 7.500 lt
Sıkıştırılmış Beton Kapasitesi 1000 lt 2000 lt 3000 lt 4500 lt 6000 lt
Motor Gücü 2×18,5 Kw  2×37 Kw  2×55 Kw  2×90 Kw  2×110 Kw
Boşaltma Tipi Hidrolik Kapak Hidrolik Kapak Hidrolik Kapak Hidrolik Kapak Hidrolik Kapak