Sabit Konkasör Tesisi

Sabit Konkasör Tesisi

Konkasör imalatı iki yönlü yapılmaktadır ve bunlar ise sabit konkasör ile mobil konkasör tesisi olarak bilinmektedir. Mobil konkasör tesisi ve özelliklerine dair tüm bilgileri sizlere, ilgili sayfamız da dile getirdik. Bu sayfamız da sabit kırma eleme tesisi sistemleri ve bunların özelliklerine dair ilgili bilgi paylaşımını yapmaya çalışacağız.

Sabit konkasör diğer adı ile sabit kırma eleme tesisleri, birden fazla kırıcıyı içinde barındıran ve farklı malzeme elde etmek maksadı ile kullanılan kırıcılardır. Bunları sizlere sırası ile vermek gerekirse; tersiyer kırıcı ( kum makinası), çeneli kırıcı, kübikser kırıcı, dik milli kırıcı, primer darbeli kırıcı (pdk kırıcı), sekonder kırıcı ve konik kırıcı olarak piyasa da imalatı ve satışı yapılmaktadır.

Bu kırıcıların her birinin farklı bir kapasitesi ve özelliği bulunmaktadır. Ve konkasör alan firmalar, istekleri ve kıracakları malzemeler doğrultusunda en doğru kırıcı tipinde seçici olmalıdır. Örnek vermek gerekirse taş kırma eleme tesisin de kum çıkarmak gibi bir niyetiniz var ise tersiyer kırıcılar oldukça işinizi görecektir veya gerçekten çok sert ve aşındırıcı özelliği olan malzemeleri kırmak istiyorsanız çeneli kırıcılar bunun için oldukça ideal bir seçim olabilir.

Sabit Konkasör Tesisi İçin En İyi Firmayı Tercih Edin

Bugün sadece Türkiye de yüzlerce konkasör imalatı yapan firma mevcut, bunu global olarak düşürsek oldukça yüksek rakamlarda konkasör imalatçısı mevcuttur. Bu tür bir gelişmiş potansiyelin olması itibari ile de aslında konkasör arayan firmalar için çok iyi bir ortam oluşturmaktadır. Öncelikle pazarın bu denli geniş olması sebebi ile konkasör tesisi fiyatlandırmalarında oldukça çeşitliliğe sebebiyet vermekte ve buna dayalı olarak da konkasör arayışında olan firmalar için en uygun konkasör bulmasına yardımcı olacaktır.

Fakat şuna dikkat etmeliyiz ki kırma eleme tesisi alımında bir çok unsuru göz önünde bulundurmak gerekmektedir. Zira bu tip tesislerin en düşük maliyeti bile 300.000 TL gibi rakamlardan başlamaktadır ve kimse bu kadar yüksek bir rakamı sokağa atmak istemez. Bu yüzden konkasör alacaksanız öncelikle bir çok firmanın web sitesini gezmeli ve bu firmaların referanslarını incelemelisiniz.

Sabit Kırma Eleme Tesisi Fiyatları

Gerek sabit konkasörlerin gerekse de mobil konkasör tesisi fiyatları oldukça farklılık gösteren bir oranlarda piyasada satılmaktadır. Aslına bakarsanız internet ortamında bir konkasör tesisinin fiyatını öğrenmek çokta sağlıklı olmayabilir. Bunun sebebi ise hani diyoruz ya bu tesisler farklı özellikler de ve alıcı firmalar tarafından ilave kırıcı isteği olabilmekte. İşte bu ve buna benzer sebebler konkasör fiyatları arasında değişkenliğe sabep olmaktadır.

Bu yüzden en sağlıklı fiyatı öğrenmek adına yapmanız gereken, satın almak istediğiniz özellikte kırma eleme tesisini belirleyip, konkasör firmalarına bu isteklerinizi mail yolu ile iletmeniz olacaktır. Bu firmalar sizlere kısa süre içerisinde istedğiniz özellikler de konkasör tesisi planını yapıp, fiyatlarını yollayacaktır. Sizler de bu fiyatlar arasında seçim yapıp, uygun gördüğünüz firma ile anlaşabilirsiniz. Ama gene de şunu da belirtmek isteriz ki normal bir konkasör tesisinin fiyatı 300.000 TL’den başlayıp 950.000 TL’ye kadar ilerlemektedir.

İkinci El Veya Kiralık Sabit Konkasör Yerine Tercihiniz Satılık Olsun

Biliyoruz ki konkasör arayan bir çok işletme tercihini farklı alım tiplerinden yana kullanmakta. Bunlar ikinci el konkasör veya kiralık konkasör olabilmektedir. Bize kalırsa öncelikle bu sektörde ki konumuzu sorgulayıp daha sonra alacağınız konkasörü kiralık mı yoksa direk satın olarak mı alacağınıza karar vermelisiniz.  Çünkü, örnek vermek gerekir ise bu sektör de devamlı çalışan bir işletme iseniz konkasör kiralama veya ikinci el alma gibi durumlar bütçenizi olumsuz etkiliyebilir. Bunun yerine uzun dönem tesisleri çalıştırmayı düşünüp, belli dönemler de tesisler bışa düşüyorsa bunu farklı firmalara kiralama hizmeti vererek karşılayabilirsiniz.

Fakat sabit konkasörler de kiralama işlemi biraz sıkıntılı olabilir çünkü bu tesisler bulundukları alanlara göre ayarlandığından sökülüp kurulması oldukça maliyetlelidir. Fakat mobil konkasör kiralama işlemlerinde bu gibi sıkıntılar ile pek karşılaşmazsınız. Gene de tercih sizin tabi ki biz sadece akıl vermekten ziyade sizlere fikrimizi bu yönde sunduk.