Ana Sayfa » Beton Santrali » Sabit Beton Santrali
sabit beton santrali

Sabit Beton Santrali

30 m3 Beton Santrali
60 m3 Beton Santrali
100 m3 Beton Santrali
130 m3 Beton Santrali
160 m3 Beton Santrali
180 m3 Beton Santrali
Agrega Bunkeri
Single Shaft Mikser
Twin Shaft Mikser

Sabit beton santralleri, hazır beton üretiminin yapıldığı tesislerdir. Beton santrallerinde hazır beton üretimi için genellikle çakıl, kum, çimento ve su kullanılarak ve bu malzemeler belirli oranlarda transmikserler ile karıştırılarak hazır beton haline getirilir. Beton santrallerinde çimento silosu, beton mikseri, mikser besleme bandı, agrega bunkeri gibi malzemeler bulunmaktadır. Beton santrallerinde genellikle iki çeşit imalat yapılmaktadır; Mobil Beton Santralleri ve Sabit Beton Santralleri olmak üzere bu üretim çeşitleri bulunmaktadır. Genellikle kısa süreli projeler için Mobil beton santralleri tercih edilirken, Sabit beton santralleri ise daha kalıcı projeler için tercih edilmektedir.  Beton santralleri için en önemli olan ekipman ise beton mikserleridir. Bu mikserlerde projede kullanılacak olan beton cinsine göre farklılık gösterebilmektedir, mikserler için Twin Shaft yani çift milli mixer ya da single shaft mixer kullanabilirsiniz.

Sabit Beton Santrallerinde Bulunan Ekipmanlar

Sabit Beton santrallerinde genellikle tercih edilen ekipmanlar şunlardır; 30m3 beton santrali, 60 m3 beton santrali, 100 m3 beton santrali, 130 m3 beton santrali, 160 m3 beton santrali, 180 m3 beton santrali, twin shaft ( çift milli ) mixer, agrega bunkerleri, pan mikser, çimento silosu, single shaft mikser.

Sabit beton santralleri kapasite olarak üreticilere avantaj sağlamakta olup, Saatte 30 ve 180 m3 beton üretimi yapma kapasitesi bulunmaktadır. Yapacağınız işten daha büyük bir verim sağlamak için sabit beton santrali tercih edebilirsiniz. Genellikle çalışma alanınız belli ise ve hazır beton ihtiyacınızı kolay yoldan sağlama istiyor iseniz bu sabit beton santralini kullanabilirsiniz. Sabit beton santralleri kurulan kişilerin kesinlikle üretim yapacakları alanın zeminine, verimine, arazinin tüm koşullarına dikkat edilmesi gerekmektedir. Özellikle bu sabit beton santralleri kurulum açısından hızlı olduğundan dolayı da sizlere zaman kazandıracaktır, maliyet olarak da daha düşük fiyatlara daha kolay kurulumlar sağlayabilirsiniz. Hazır beton üretimi için sabit beton santralleri içerisine ekipmanları da ekleyerek daha sağlıklı ve hızlı üretim gerçekleştirebilmeniz mümkündür, bunun için de twin-shaft mikser tercih edebilirsiniz.

Sabit Beton Santralleri Faydaları

  • Sabit beton santralleri kolay ve hızlı kuruluma sahiptir.
  • Kişilerin daha hızlı ve daha çok kapasitede beton üretimini sağlar.
  • Gelişmiş teknolojinin kullanılması ile kişilere kullanım kolaylığı sağlamaktadır.
  • Maliyet olarak düşük olmasına rağmen, daha çok hazır beton üretimi yapmanızı sağlar.
  • Üretim standartları da uygun olup, bakım onarım işlemleri de kolaydır.
  • Uzun süreli hazır beton üretimi için tercih edilmektedir.
Sabit Beton Santrali
5 (100%) 2 votes

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir