Mobil Konkasör Nedir?

Mobil Konkasör Nedir?

Sizlere daha önce konkasör tesisi nedir adlı makalemiz de detaylı olarak konkasör tesisleri ile ilgili detaylı bilgiyi vermiştik zaten. Mobil konkasör tesisi de bu tesislerin bir parçası olmak ile birlikte özellikleri açısından sabit konkasör tesislerinden ayrılmaktadır.

Mobil Konkasör Tesisi Nedir?

Mobil Konkasör Fiyatları
Mobil Konkasör Fiyatları

Maden ocaklarında taş kırmaya yarayan bu tesisler kırılan taşları kullanım alanlarına göre mıcır,kum,çakıl gibi maddeler haline getirmeye yaramaktadır. Daha sonra bu çıkan ürünler de yapı ve yol yapım sektörü gibi farklı alanlardan kullanılmaktadır. Mobil konkasör tesisleri halk dili ile seyyar konkasör veya mobil taş kırma eleme tesisi olarak da bilinmektedir.

Satılık Mobil Konkasör
Satılık Mobil Konkasör

Mobil Konkasör Tesislerinin Avantajları

Sabit konkasör tesislerine göre avantaj oranı daha çok olan bu tesislerin, maliyet oranı, kullanım şekli ve kurulum gibi alanlar da bir çok avantajı sizlere sağlamaktadır.

  1. Düşük Maliyet Oranı : Diğer tesislere oranla % 50 daha hesaplı bu tesisler, fiyat ortalaması 400-500 bin TL’den başlamaktadır. Klasik konkasör tesislerinde ise bu fiyat 900 bin TL’yi bulmaktadır.
  2. Kolay Nakliye : Bu tarz konkasör tesislerin taşınması ve taşındığı bölgeye kurulması oldukça basit ve hızlıdır. Tek bir tır ile sevk edilebilirken klasik konkasör tesisleri bazen 6 tır gereksinime ihtiyaç duymaktadır.
  3. Kolay Montaj : Mobil konkasör mobtajı gerçekten en hızlı mekanizmaya sahip tesislerdir. Bazen birkaç saatte bile montaj olabilme özelliğinden olan bu tesisler, kalsik tesislere nazaran daha hızlı kurulmaktadır. Zira, klasik konkasör tesislerinde montaj süresi 6-7 günü bulabilmektedir.
  4. Kolay Bakım Ve Onarım : Mobil konkasör tesislerin bakımı oldukça kolay olmakla birlikte kısa sürede tamamlanabilmektedir.
Mobil Konkasör Tesisi
Mobil Konkasör Tesisi

Bu ve benzeri bir çok etkene bağlı olarak mobil konkasör tesisi avantajları oldukça çoktur. Bu tarz konkasör tesislerini tercihe den firmalar da, farklı alanlar da kullanma isteğinde olan firmalardır. Çünkü, bir çok firma sabit olarak hizmet vermemektedir. Çünkü, bazı firmalar konkasör kiralama hizmeti sunmaktadır. Bu kiralama imkanını sunabilmesi için de mobil konkasör olması şarttır. Dönemsel taş kırma eleme işlemi yapan firmalar, madencilik firmalarına konkasör kiralama hizmetleri verdikleri için bazen Diyarbakır, bazen farklı il veya ilçeler de hizmet verirler. Bu yüzden mobil konkasör tesisi bu işlem için en iyi tercih sebebi sayılabilir.

Mobil Konkasör İmalatı
Mobil Konkasör İmalatı

Sizlere ilerleyen zamanlar da elimizden geldiğince mobil konkasör fiyatları, bakımı ve kurulumu hakkında daha detaylı bilgilere yer vermeye çalışacağız nasipse. Hatta niyetimiz satılık mobil konkasör veya kiralık mobil konkasör arayışında olan firmaları en iyi firmaya yönlendirmek için, detaylı sektör analizi yapmayı da düşünüyoruz. Bu sayede satın almadan veya kiralama hizmet almadan önce hangi firmalar ile görüşmeniz gerekli bu konulara detaylı olarak değineceğiz.