Mobil Konkasör Kiralama

Mobil Konkasör Kiralama

Madencilik alanında çokça kullanılan konkasör çeşitlerinden biri olan mobil konkasör tesisleri, satılık ve kiralık olarak piyasada bulunmaktadır. Daha önceki makalelerimiz de satılık mobil konkasör tesisi arayışında olan firmalar için çok güzel bir makale hazırlamıştık. Mobil konkasör alırken nelere dikkat edilmeli ve fiyatlarına dair bilgilerin içerdiği makalemiz oldukça rağbet görünce biz de mobil konkasör kiralama ve kiralık mobil konkasör hakkında da bir makale yayınlayıp, siz değerli ziyaretçilerimizi doğru bilgiye yöneltmek istedik.

Mobil Konkasör Tesisi
Mobil Konkasör Tesisi

Mobil Konkasör Kiralama

Bugün mobil konkasör imalatı yapan Türkiye geneli belki de 50’den fazla firma vardır. Fakat şunu belirtmek isteriz ki, mobil konkasör kiralama isteyenler direk konkasör imalatçılarından kiralık mobil konkasör bulmakta güçlük çekebilirler, zira bu tarz firmalar ağırlık olarak sıfır olarak tesis satmaktadır. Nadiren de olsa elinde kiralık olarak bulundururlar. Bu yüzden kiralık mobil konkasör arayışında olanların ilk adresi hafriyatçılar ve madencilik firmaları olmalıdır. Çünkü, bu firmalar genellikle dönemsel çalıştıkları için boşa çıkan zamanlar da ellerinde bulunan tesisleri satılığa veya kiralığa çıkartabiliyor. Bu firmalar ile irtibata geçerek kiralık mobil konkasör hakkında bilgiler alabilirsiniz.

Mobil Konkasör Tesisi İmalatı
Mobil Konkasör Tesisi İmalatı

Kiralık Mobil Konkasör Fiyatları

Mobil kiralama piyasasında fiyatlar aylık bazlı olarak değişmektedir. Bu fiyatlar genellikle 25.000 TL’den başlayıp 50.000 TL’ye kadar çıkmaktadır. Bu makinaların fiyatlarını belirleyen unsurlar tabi ki de tesislerin kapasiteleri ve kullanım alanlarıdır. 110 luk mobil konkasör tesisi ile 140 lık  tesisin aynı fiyatta olması mümkün olmayabilir, çünkü saatte ürettikleri ton ürün miktarı oldukça yüksek farklılıklar göstermektedir ve buna dayalı olarak da fiyatlara yansımaktadır.

Seyyar Konkasör Tesisi
Seyyar Konkasör Tesisi

Mobil Konkasör Kiralama da Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bir çok alıcı firmayı özellikle uyarıyoruz her zaman, bu tesisler 5-10 TL’ye satılan şeyler değil, çok yüksek meblağlar olduğu için alırken de dikkatli olmalı ve her firmadan mobil konkasör ne alınmalı ne de kiralanmalıdır. Çünkü, sizlere oldukça verimsiz makine kurulumu yapıldığı takdirde sizlerin alacağı ürün oldukça düşük olabilir ve bu hem sizin iş şevkinizi kırar hem de zaman-maliyet sıkıntısı yaşamanıza sebep olabilir. O yüzden mobil konkasör kiralama yaparken, satın alacağınız firmaları çok iyi araştırın, referans incelemesi yapınız. Daha önce alım yapan müşterilerin memnuniyet derecesini öğrenin ve tek bir firma ile kısıtlı kalmamaya çalışın. Bir çok kiralık mobil konkasör işi yapan firmadan fiyat teklifi alıp, bunlar arasında eleme yapın. Sizin kafanıza yatan firmalar ile görüşüp en uygunu ile anlaşabilirsiniz.

Seyyar Konkasör
Seyyar Konkasör

Bir yazımızın daha sonuna gelirken, siz değerli ziyaretçilerimize bir nebze de olsa bir faydamız oldu ise ne mutlu bizlere. Devamlı söylüyoruz yine söyleme gereği duymak isteriz ki bu tesisleri alırken de satarken de çok dikkatli olmalı ve her firma ile çalışmamalısınız. Zira bunun sonucu çok büyük hüsranlara sebep olabilir.