Konkasör Fiyatları Arayışında Olanların Aradığı Herşey

Konkasör Fiyatları Arayışında Olanların Aradığı Herşey

Satılık konkasör tesisi arayışında olan bir çok firma için olmazsa olmazlardan birisi de konkasör fiyatları olmaktadır. Gerek satılık gerekse kiralık konkasör fiyatları bir çok satıcı firma arasında farklılık göstermektedir. Bunun ana sebeplerinden bir kaçı alınan malzemelerin fiyatlandırması, eklenilen opsiyonel özellikler, konkasör tesisinin tip ve işleyişi gibi sebeplerdir. İnternet ortamında net olarak konkasör fiyatı görmek olabildiğince zordur. Hatta sahibinden.com gibi online satış sistemlerinde bile olan fiyatlandırmalar gerçeği yansıtmamaktadır. Satıcı firmalar net fiyat vermek yerine temsili bir fiyat koyarak, alıcı firmalar ile birebir görüşerek teklif vermek hususunda hem fikir olmaktadır.

Konkasör Fiyatı
Konkasör Fiyatı

En Ucuz Konkasör Tesisi İçin Ne Yapmalı ?

Aslında bu sadece konkasör alırken değil, bir çok ürün alımında yaptığımız şeylerdir. Örnek vermek gerekirse bugün Türkiye de yaklaşık 50’den fazla konkasör firması bulunmaktadır. Bu firmaların hepsinin de hemen hemen web siteleri mevcuttur. Bu siteleri ziyaret ederek, firmaların maillerine ulaşıp istediğiniz özellikler de konkasör tesislerini ilgili firmalara iletirseniz net fiyat alırsınız. Aldığınız fiyat arasında en uygun olan 10 firmayı kenara ayırın ve artık bilgisayarın başına oturup bu firmalar hakkında detaylı bir arayışı giriniz. Bu zamana kadar sattıkları konkasör makinalarını, kimlere sattığını, konkasör alan firmaların satıcı firma ile ilgili görüşlerini gibi şeylere ulaşıp yine bir eleme yapınız. Geriye kalan firmalar ile birebir görüşerek anlaşma noktasına varabilirsiniz.

Konkasör Ne Kadar
Konkasör Ne Kadar

Satılık Konkasör Alırken Nelere Dikkat Edilmeli ?

Aslında en önemli unsurlardan birisi de konkasör alımı yaparken dikkatli olmaktır. Çünkü, her piyasada olduğu gibi konkasör firmaları arasında da merdiven altı diye tabir ettiğimiz bazı firmalar mevcuttur. Bu tarz firmalar 2.el konkasör tesislerinin belli bölgelerini onararak, sıfır konkasör olarak satışa sunmaktadır. Şimdi diyebilirsiniz adam onarmış tamir etmiş, fiyat koyması normal, aslında eve cüzi rakam koyması mantıklı ama sıfır konkasör fiyatı ile eş değer bir fiyat koyması mantıklı mı ? Değil der gibisiniz, işte bu yüzden satın alacağınız firmayı iyi analiz etmelisiniz. Yoksa saatte ortalama 450 ton üretim yapan makine aldım derken, bir günde bile bu sayıyı yakalamakta zorluk çekebilirsiniz.

Konkasör Tesisi Fiyatları
Konkasör Tesisi Fiyatları

Klasik Konkasör Tesisleri İle Mobil Konkasör Fiyatları Arasındaki Fark

Bu iki konkasör tesisi arasında oldukça rakam farklılığı olmaktadır. Fakat daha ağırlık olarak hem fiyat hemde kullanabilir özellikleri sayesinde mobil konkasör tesisi daha çok tercih edilmektedir. Fiyat olarak klasik konkasör tesislerine nazaran daha uygun ve kullanımı da daha rahat olduğundan seyyar konkasörler ilk tercih sebebi arasındandır. Fiyat farkı olarak da makinasına göre değişmekte ama ortalaması 400-500 bin TL gibi bir rakam olmaktadır.

Satılık Konkasör mü ? Kiralık Konkasör mü?

Konkasör Tesisi Fiyatı
Konkasör Tesisi Fiyatı

Aslında bu soruya iki farklı şekilde cevap verebilinebilir. Birincisi eğer bu işi geçici olarak bir dönem yapacak iseniz konkasör kiralam daha cazip olabilir. Ama sektörün içinde iseniz ve devamlı taş kırma eleme işlemi yapıyor iseniz satılık konkasör arayışında olmalısınız. Hatta belirli dönemler de çalıştırıp, yılın 4-5 ayı boşta duruyor olsa bile bugün bir çok  firma kiralık konkasör arayışı içinde, bu sayede sizler de o firmalara konkasör tesisi kiralayarak satın aldığınız fiyatı kısa sürede elde etmiş olabilirsiniz. Kısaca bir taşta iki kuş vurmak gibi bir şey bu aslında.

Elimizde geldiğince konkasör fiyatları hakkında sizlere bilgiler vermeye çalıştık. Yazdığımız makale de aslında bir çok püf noktası yer almaktadır. Bunlara dikkat ederseniz yapılan alışverişte siz muhakkak karlı çıkacak olan tarafsınız.