Konik Kırıcı Nedir?

Konik Kırıcı Nedir?

Konik kırıcı kullanım alanlarına göre üstün performans göstermekte ve hem zamandan hem de maliyetten tasarruf etmenize olanak sağlamaktadır. Andezit, bazalt ve granit gibi sert ve aşındırıcı özelliği yüksek ürünleri kırmak için kullanılan bu ürünler aynı zamanda dere ve ocak malzemeleri konusunda da yüksek performans vermektedir. İşletmelerin ihtiyaçları doğrultusunda sekonder veya tersiyer kırıcı olarak kullanıma uygun olan konik kırıcılar yüksek performansını uzun yıllar boyunca korumaktadır.

Sıkıştırma, kesme ve bükme etkisi sağlayarak çalışan konik kırıcı birçok işletme tarafından yüksek performans ve dayanıklılığı nedeni ile tercih edilmekte ve malzemelerin kırılmasının ardından çok düşük toz çıkararak aşınma oranlarını en alt seviyede tutmaktadır. Bu özellikleri ile hem Avrupa standartlarında bir ürün olmakta hem de CE sertifikasyon sürecini tamamlamış olan konik kırıcılar uzun ömürlü bir şekilde kullanılmakta ve işletme alanları içerisinde kolaylıkla taşınabilmektedir.

Konik Kırıcı Nedir
Konik Kırıcı Nedir

İşletmeler bakımından düşünüldüğünde hem yüksek performansı hem uzun ömürlü olmaları hem de çok düşük maliyetler ile onarım ve bakım yapılabilmesi özellikleri sayesinde ilk tercih arasında yer almaktadır. Birçok farklı firma tarafından sunulmakta olan ürünler kalitesi ve dayanıklılıkları bakımından bu sektörün içerisinde yer alan tüm işletmeler tarafından tercih edilmektedir.

Konik Kırıcılar

Konik kırıcılar genel işleyişleri bakımından PLC ve Hidrolik sistemlere sahip olup çok hızlı ve kolay bir şekilde kırma ayarı yaparak gene hızlı bir kırma işlemi yürütmektedir. Bu kırıcıların bir diğer tercih edilme nedeni ise istenilen kalitelerde malzeme üretebilmeleridir. Kolay bakım özellikleri otomatik yağlama sistemi ile daha da kolay bir hal almaktadır. En zor uygulamalarda bile mantolar hızlı bir şekilde yenilenebilmekte ve üründen alacağınız yüksek performans aynı şekilde devam etmektedir.

Sektörde bulunan birçok üretici firmadan birini seçme sürecinde alanında deneyim yapmış ve yıllardır bu işin içinde olan, servis, bakım ve yedek parça konusunda adından sürekli olarak olumlu bir şekilde söz ettiren firmaları seçmeye özen göstermelisiniz. Hangi ürünü seçmeniz gerektiğini bilmiyorsanız bile deneyimli şirketler sizler için en doğru ürünü bulmakta ve bunlara uygun olarak kapasitelerini ayarlaya bilmektedirler.