Ana Sayfa » Mobil Konkasör Tesisi » İkinci El Mobil Konkasör Seçimi : Kararı Siz Verin
2 El Mobil Konkasör Tesisi

İkinci El Mobil Konkasör Seçimi : Kararı Siz Verin

Mobil konkasör arayışında olan bir çok firma en çok ilk etapta zorluk çekmektedir. Bu zorluğun ana sebeplerinden birisi de sıfır mı yoksa ikinci el mobil konkasör tesisi mi bu durum arasında git gelleri olmaktadır. Bizde bu git gellere bir nebzede olsa makalemiz ile açıklık getirelim dedik…

Öncelikle Hangi Amaca Hizmet Edeceğiz Ve Süresi

İkinci El Mobil Konkasör Tesisi
İkinci El Mobil Konkasör Tesisi

Bu en önemli unsurlardan birisidir. Eğer alacağınız mobil konkasör tesisi ile işlemleriniz daimi olacak ise bu konuda sıfır olarak almanızı temenni ederiz. Çünkü, ikinci el mobil konkasör tesisleri oldukça çok kullanıldığı için belli süre sonra artık işleyemez hale gelecektir. Ne kadar da revize ettirseniz, belli bir süreden sonra artık birçok parça istenilen görevi yerine getiremeyecek, bu da saatte 400 Ton/Saat üretme kapasitesine sahip olan bir tesisin, bundan bile kötü üretim yapması demektir. Bu yüzden ki biz ağırlık olarak sıfır tesisleri tavsiye ederiz. Ama işiniz dönemsel ise yani misal verelim Eylül – Kasım ayı 3 aylık bir kullanım söz konusu ise bunun içinde binlerce TL verip, mobil konkasör almanıza gerek yok. Hatta ikinci el mobil konkasör bile almanıza gerek yok, bunun yerine kiralık mobil konkasör tercihiniz olmalıdır. Bu sayede hem maliyetten tasarruf etmiş olursunuz hem de işinizin aksamamasını sağlamış olursunuz.

İkinci El Mobil Konkasör
İkinci El Mobil Konkasör

Mobil Konkasör Tesislerinde Maliyet Oranını Düşürmek

Mobil konkasörlerin maliyet oranları farklılık göstermekte olup, bu farklılıkların temellerin de kırılacak ürünün tipi, çıkartılacak malın cinsi ve opsiyonel özellikler gibi etkenlerdir. Bu yüzden bu maliyet oranlarını düşürmek için zaten mobil konkasörler en ideal makinalardır. Misal, klasik konkasörlerin sevki bile yüksek maliyet isterken, mobil tesisler tek tır ile taşınabilir olduğundan bu maliyet oranı yarı yarıya düşmektedir. Kırma kapasitesinin yüksek olmasının da etkisi ile saatte çıkan ürüne kıyas ile diğer tesislerden daha verimli çalışır ve daha çok üretir. Burada sadece sizin doğru makinayı tercih etmeniz gerekmektedir. Ayrıca bu tesisleri kuracağınız alan bile maliyet oranını etki etmektedir. Mobil konkasör satın almadan veya kiralamadan önce muhakkak konkasör imalatçısı firma ile detayları konuşarak istediğiniz makine ve kurulacak alan ile ilgili bilgi verirseniz, sizleri doğru makinaya yönlendireceklerinden emin olabilirsiniz.

2 El Mobil Konkasör
2 El Mobil Konkasör

Sonuç

Makalemizin sonlarına gelirken, yinelemek isteriz ki bu sektörde uzun süre mobil konkasörler ile iş yapacaksanız ne ikinci el mobil konkasör ne de kiralamak sizlerin işini görmeyecek ve maliyet olarak sizlere yük bindirecektir. Bu yüzden en iyi sıfır mobil konkasör satın alarak, daha iyi bir sisteme sahip olabilir ve istediğiniz ürünü işleme alabilirsiniz.

İkinci El Mobil Konkasör Seçimi : Kararı Siz Verin
5 (100%) 1 vote

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir