Agrega Bunkeri

Agrega Bunkeri

Agrega bunkeri hazır beton üretiminde kullanılan santrallerde depolama amacı ile tercih edilmektedir ve tüm agrega üretimi için geçerli kullanımı bulunmaktadır. Agrega bunkeri, beton üretimi yapan santraller için agrega malzemelerinin depolanmasını sağlar, genellikle yüksek kapasiteli firmaların tercihidir. Agrega bunkerleri işletme içerisinde bir yere sabitlenir. Bu şekilde sabitlenen agrega tüm zorlu hava şartlarına rağmen yüksek dayanım gösterir, uzun yıllar kullanımı bulunmaktadır. Hiçbir şekilde malzemeye zarar vermez ve uzun yıllar saklanmasını sağlayabilir. Firmanın saklamak istediği malzemeye göre farklı boyutlarda ve bölmelerde agrega bunkerleri bulunmaktadır, genellikle bu agrega bunkerleri 30 ve 600 m3 ürün kapasitesine sahiptir ve full otomatiktirler. Malzeme çıkartılırken otomatik kapılar içe dışarıya çıkarılır.

Beton santrallerinde en kaliteli malzeme için agrega bunkerleri kullanılır. Tartım bandı bulunan agrega bunkerleri ürün seçiminde en kaliteli ürünü seçmeye yardımcı olur, ayrıca santral içerisinde maliyetin düşmesini de sağlar. Hazır beton üretimi yapan santraller için hammaddeyi saklayan agrega bunkeri, uzun yıllar malzemenin mukavemetli bir şekilde korunmasını sağlar. Agrega bunkerleri, stoklanan ürünlerin boyutlarına göre farklı gözenek seçenekleri bulunmaktadır, bunlar İkili, üçlü, dörtlü, beşli, altılı şekilde gözeneklere sahip agrega bunkerleridir. Büyük projeler için özellikle agrega bunkerleri oldukça önemlidir, işin gidişatını hızlandırır ve kolaylık sağlar.

Satılık Agrega Bunkeri

Agrega bunkerleri, hava koşullarına karşıda oldukça dayanıklıdır, etraftan malzemelere herhangi bir şekilde toz, yağmur gibi etkenlerin girmesini engeller ve malzemenin dayanımını sürekli hale getirir,  4 mevsim kolay kullanımı vardır. İdeal bir malzeme saklama imkanı sunarken, ayrıca kurulumu da oldukça kolaydır. Bakımı içinde ekstra bir çaba sarf etmenize gerek yoktur. Agrega bunkerleri tam otomasyon sisteme sahiptir, bu da hazır beton üretiminde ürünlerin saklanması için bir avantajdır. Bu şekilde bunkerlerin bakım ve onarım işlemleri için de ekstra bir işlem yapmaya gerek yoktur. Daha uzun ömürlü ürün saklanması sağlanılır.

Beton santralleri de genellikle agrega bunkerlerin kullanarak daha uzun ömürlü ürün kullanımları sağlarlar ve projelerini daha hızlı bir şekilde yürütülme imkanı sunulur. Agrega bunkeri firmanın daha kaliteli işler yapabilmesi için de oldukça önemli bir faktördür. Kullanılacak olan malzemenin saklanması için bu bunkerleri tercih eden firmalar daha uzun süre iş yapabilmektedirler. Ayrıca ürünler bu agregalar içerisinde oldukça dayanımı yüksek bir şekilde korunduğu için de hiçbir zarar görmeden tekrar tekrar kullanıma hazır olacaklardır. Bu da üretimin devamlılığı için oldukça önemli bir faktörtür.

Ürün Adı Özellik Adı Değer
30 m3 Agrega Bunkeri Bunker Hacmi 3×10 m³
45 m3 Agrega Bunkeri Bunker Hacmi 3×15 m³
100 m3 Agrega Bunkeri Bunker Hacmi 4×25 m³
120 m3 Agrega Bunkeri Bunker Hacmi 4×30 m³
160 m3 Agrega Bunkeri Bunker Hacmi 4×40 m³
600 m3 Agrega Bunkeri Bunker Hacmi 6×100 m³