Ana Sayfa » Konkasör Tesisi » 90 lık Konkasör Tesisi İle Saatte 180 Ton Ürün Alabilirsiniz
90 lık Konkasörler

90 lık Konkasör Tesisi İle Saatte 180 Ton Ürün Alabilirsiniz

Konkasör tesisleri daha önce de belirttiğimiz gibi kapasitelerine göre ayrılmaktadır. Bunlardan birisi de 90 lık konkasör tesisidir. Saatte ortalama 125 ile 180 ton arasında kırma işlemi yapabilen bu tesisler, öncelikle orta bütçeli işletmeler arasında çokça tercih edilmektedir.  90 lık konkasör tesislerinin ağız genişliği 900×650 mm olmakla birlikte bu tip kırıcılar genellikle, bazalt kırma, dere malzemesi kırma ve dere zenginleştirme gibi alanlarda sıklıkla kullanılmaktadır.

90 lık Konkasör

90 lık Konkasör Tesisi İçin Gereksinimler

Bu tesisler de malzemeleri kum şekline dönüştürme gibi bir niyetiniz var ise muhakkak 2.kırıcılara ihtiyaç vardır ve muhakkak malzemeyi boyutlandırmak için de eleklere ihtiyaç duyulmaktadır. Bu tip tesisleri oluşturan başlıca ekipmanlar ise besleyici,  bunker, primer kırıcı, konveyör bantlar ve titreşimli elek sistemleridir.

Bu tip tesisler de gerçekten istenilen verimin alınması ve en zor hava koşulu şartlarında bile tesisin sağlıklı çalışabilmesi için konkasör ekipmanlarının yüksek kalite ve kapasite de olması zorunludur.  Bu verimi alabilmek adına da primer kırıcılara ilaveten sekonder darbeli kırıcı ve tersiyer kırıcı gibi kırıcı sistemleri eklenebilmektedir. Ayrıca gereksinimin duyulduğu zamanlar da stok bunkerleri gibi eklemeler yapılarak tesislerin kapasiteleri rahatlıkla büyüte bilinir.

90 lık Konkasör Tesisi

Satılık 90 lık Konkasör Tesisi Ararken Nelere Dikkat Edilmelidir

Bu olayı aslında bir çok makalemiz de dile getirdik neredeyse, gerek 90 lık konkasör gerekse diğer konkasör tesisleri çok cüzi bir rakamlar da satışı olan makinalar değil. Bir kırma eleme tesisi nereden baksanız ortalama 950.000 TL gibi rakamlar da satışları yapılmaktadır ve kimse de bu parayı sokağa atmak istemez değil mi?

O yüzden satılık konkasör arayışında olan firmalar, öncelikle kafalarında bazı analizleri oturtması gerekmektedir. Örneğin ne üreteceksiniz ve üretiminiz için en uygun kapasiteye sahip kırma eleme tesisi hangisi? Tesisin kurulacağı alanın durumu ve hava koşulları gibi analistik şeyleri kafanızda belirledikten sonra, ilk yapmanız gereken internet ortamında konkasör firması arayışına girmektir. Bu firmaların arayışına girdiğiniz de ise önceliğiniz firmaların referansları ve satmış oldukları makinalar olmalıdır.

Bunun akabinde kimler çalışma yapmış iseler, bu firmalar ile irtibata geçerek kullandıkları makinalar hakkında memnuniyet derecesini öğrenebilirsiniz. Daha sonrasın da ise kafanıza yatan firmalara mail veya telefon yolu ile ulaşarak, istediğiniz tip kırma eleme tesisi hakkında fiyat teklifi isteyebilirsiniz. Bunun akabinde ise fiyat ve kalite olarak içinize sinen firma ile anlaşarak, kafanızda ki konkasör tesisinin imalatını başlatabilirsiniz.
90 lık Kırma Eleme Tesisi

90 lık Konkasör Fiyatları

Konkasör fiyatlarını oluşturan aslında bir çok farklı etken bulunmaktadır. Bunların başında tesislerin kapasitesi, istenilen opsiyonel özellikler gibi durumlar. Bu yüzden internet ortamında net bir konkasör fiyatı bulmak sizler için zor olabilir, bunun yerine konkasör firmalarından teklif hazırlatmanız daha sağlıklı sonuca ulaştıracaktır sizi. Ama net olmasa da ortalama bir 90 lık konkasör tesisinin fiyatı şuan 450.000 TL’den başlamaktadır.

90 lık Konkasör Tesisi İle Saatte 180 Ton Ürün Alabilirsiniz
5 (100%) 1 vote

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir